איך נוכל לעצב סביבה המתאימה לפגישות זום או צילומים בבית שלנו?

אנשים רבים עובדים כיום, בתקופת הקורונה או לאחריה, מהבית.
בין אם אתם שכירים ובין אם אתם עצמאיים, אם אתם עובדים מהבית אתם זקוקים למשרד נוח לבלות בו את שעות העבודה שלכם.
ואם אתם עושים פגישות דרך המחשב או מייצרים סרטונים לרשתות החברתיות או ללקוחות שלכם, ובכן, הגיע הזמן להום סטיילינג מקצועי, שאתם יכולים לעשות בעצמכם כמובן.
כאשר אתם בפגישת זום או מצלמים סרטון הרקע הוא מאוד קריטי ויכול לשדר דברים רבים עליכם – גם טובים וגם פחות טובים. אתם רוצים להיראות מקצועיים, מסודרים, להראות למי שמולכם שהם בחרו את האדם הנכון למשימה (תהיה מה שתהיה).
לכן, כדאי להתאים את רקע התמונה שלכם למה שאתם רוצים לשדר לקולגות או ללקוחות שלכם ולא משהו רנדומלי כמו גיבוב של ניירת, פינת המיחזור שלכם או תמונה שנראית כאילו יצאה מבית חולים.

אז יאללה, בואו נראה איך עושים את זה

האם צבע הקיר משפיע על משהו?

אכן, הצבע משפיע. צבע הקיר שלכם יכול להישאר לבן או שתוכלו לצבוע אותו בכל צבע אחר.
אם תרצו משהו סולידי תוכלו ללכת על בז' וקרם. אם תרצו משהו קצת יותר מעניין תוכלו לבחור כל צבע אחר.
רצוי שהצבע שבחרתם יתאים למקצוע שלכם ויחמיא לעור הפנים שלכם. כן, ממש כמו בבגדים, גם צבע הקיר יכול להחמיא לכם או שממש לא להחמיא. אתם יודעים איזה צבעים מחמיאים לכם כשאתם קונים בגדים ולכן גם תדעו באיזה צבע לא לצבוע את הקיר שלכם. ובעניין הצבע, מוזמנים להבין קצת יותר טוב איך להכניס צבע הביתה
אם אתם עורכי דין או רואי חשבון כנראה שתבחרו במשהו סולידי יחסית ומאופק בעוד שאם אתם מעצבים או סטייליסטים תוכלו ללכת עם הקו האמנותי שלכם ולבחור משהו שיתאים לסגנון שלכם.
גם אם בחרתם לצבוע את הקיר שלכם בצבע מעניין, רצוי לבחור צבעים מעומעמים ושקטים כמו תכלכל או ירקרק ולא חזקים מדי כמו אדום או סגול בוהק – אנחנו לגמרי בעד צבעים, אבל פה זה לא המקום להשתגע וגם לא צריך להכאיב לצופים בעיניים (:

תלו פריטים מתאימים

הקפידו שהקיר מאחוריכם לא יישאר חשוף לגמרי, מומלץ לתלות עליו דברים.
אילו דברים ניתן לתלות על הקיר:

  • תעודות למיניהן (למי שנמצא במקצוע בו התעודות מעידות על מקצועיות)
  • מדף עם מספר פרטי נוי ועציצים
  • אמנות
  • פריטים הקשורים למקצוע שלכם (כמו מתלה בגדים לסטייליסטים למשל).

שימו לב למינון נכון ומאוזן
מומלץ מאוד לא למלא את הקיר לחלוטין או להשתמש בדברים אשר מאוד מושכים את העין – האנשים שמסתכלים עליכם צריכים להתרכז בכם ולכן מה שסביבכם צריך להיות מאופק ובטוב טעם.
בנוסף, דאגו שכל הפריטים "ממסגרים" לכם את הפנים ושאתם לא מסתירים משהו שכל כך טרחתם לתלות ולעצב. קראו כאן על עיצוב קירות הבית

שימו לב לבעיות

כאשר אתם בוחרים באיזה צבע לצבוע או מה לתלות על הקיר, נסו להבין קודם לכן האם הדברים האלו יכולים להוות בעיה עבור מישהו להסתכל עליכם.
למשל – אם תתלו מראה על הקיר יכול להיות שבזווית מסוימת או בשעה מסוימת היא מאוד תסנוור את מי שמסתכל עליכם.
דוגמה נוספת – אם תצבעו את הקיר מאחוריכם בפסים או שתדביקו טפט עתיר צבעים או דוגמאות, זה יכול לבלבל את העיניים של הצופים. כמו שדיברנו על צבע הקיר, קחו בחשבון ורחמו על עיניי הצופים.

דאגו לסדר

כאשר אתם מתכוונים לצלם סרטון או לעשות פגישת אונליין, דאגו שהחלק מאחוריכם ומצדדיכם (כל מה שרואים חוץ מכם) נקי ומסודר.
זה מראה על מקצועיות ועל תשומת לב שלכם וזה שומר על סדר בעיניי המתבונן – כלומר חוסך הסחות דעת מיותרות. אתם לא רוצים שמי שיושב מולכם בפגישה יחשוב לעצמו מה יש בתוך השקית הזרוקה שם בצד ימין..

נראה לי שכיסינו את הדברים העיקריים. יאללה, לכו לעצב ולסדר את סביבת העבודה שלכם לקראת הפגישה החשובה הבאה.