עיצוב חדר שינה לנוער – מה כדאי לדעת?

עיצוב של חדר לנער מתבגר הוא אתגר לא פשוט בכלל. באופן כללי וכפי שרוב ההורים לנערים מתבגרים יודעים, התמודדות ותקשורת מולם היא עניין לא פשוט.
יחד עם זאת, מכיוון שהם נמצאים שעות ארוכות בחדר שלהם, נרצה שהוא יהיה נוח, יעיל, פונקציונלי ומעוצב.
אז כן, יהיו אתגרים ככל הנראה בעיצוב החדר של הבן שלכם, אבל לראות אותם נהני בחדר זה שווה את כל המאמץ!
אספתי עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לעבור את תהליך העיצוב בדרך הקלה והרגועה ביותר:

שמרו על צבעי בסיס

כפי שאנו יודעים, לילדים ונוער (בכל גיל) משתנה הטעם העיצובי חדשות לבקרים. ככל הנראה שלא יהיה לכם רצון או כוח לשנות בכל שנה או שנתיים את העיצוב בכל החדר.
לכן, רצוי שהריהוט הגדול כמו ארון ומיטה יהיו בצבעים ניטרליים. כך לא תצטרכו לקנות כל מספר שנים ריהוט חדש אשר מרגיש לנער ילדותי מדי או לחילופין לא תצטרכו לצבוע מחדש פריטים אלו.
בנוסף, רצוי לצבוע גם את הקירות בצבעים ניטרליים יחסית, כאשר קיר או שניים יכולים להיות בצבע מעניין שהנער בחר בו. כך, תצטרכו לצבוע מחדש בכל פעם רק קיר אחד או שניים ולא את כל קירות החדר.

הכניסו צבע בפריטים קטנים

אמרנו שרצוי שהפריטים הגדולים יהיו בצבעים ניטרליים? אז עכשיו זה הזמן להכניס קצת צבע לחיים של ילדכם!
תוכלו להכניס נגיעות של צבע באקססוריז פשוטים וזולים כמו ידיות הארון, מצעים, מנורת לילה, תמונות ועוד.
הבסיס יישאר פשוט וניטרלי אבל החדר כן יהיה צבעוני, משמח ומתאים לטעם של ילדכם.
מכיוון שפריטים אלו לרוב זולים, תוכלו לשנות אותם לפי טעמו המשתנה של הנער ולקנות כל פעם מחדש דברים המתאימים לטעם העכשווי שלו.

הכניסו מקומות ישיבה

כפי שכולנו יודעים, נערים ונערות אוהבים להסתגר שעות ארוכות בחדריהם בין אם הם נמצאים לבד או יחד עם חבר או חברה. הדבר האחרון שהם רוצים הוא לבלות בסלון יחד עם ההורים והאחים שלהם.
הכניסו לחדר מקומות ישיבה נוספים לאירוח כמו כורסאות קטנות או פופים אשר כיף ונוח לרבוץ עליהם. כך יהיה להם נוח והם לא יצטרכו להצטופף על המיטה.

תנו להם להביע את דעתם העיצובית

לנערים רבים יש טעם ברור ומובהק לגבי מה הם אוהבים ומה לא. החדר הוא שלהם בסופו של דבר ואנחנו צריכים לתת לרצונות שלהם לבוא לידי ביטוי בחדר הפרטי שלהם.
שאלו אותם לגבי סכמת הצבעים אשר הם רוצים בחדר, איך בא להם למלא את הקירות בחדר, האם הם רוצים לתלות תמונות מסוימות או אוהבים רהיט ספציפי שראו איפשהו.
תוכלו לשאול אותם מה הם אוהבים ולתת לאמן גרפיטי לצייר זאת על קיר אחד (זוכרים שהשארנו קיר או שניים למשהו עיצובי המתאים לטעם שלהם? אז זה בדיוק הקיר עבור זה!) או לבחור טפט אהוב ולהדביק על קיר אחד.

הציגו את האוספים שלהם

האם יש לילדכם אוסף כלשהו? אם כן, אין מקום יותר טוב להציג אותו מאשר בחדר שלו על הקיר בגאווה.
אוסף של כובעים, בובות אקשן, מדליות או כל דבר שהילד שלכם אוהב ויוצג בחדרו ימלא אותו גאווה ובנוסף יעזור לחדר שלו להראות הרבה יותר ביתי ואישי.

ארגנו להם פינת למידה נוחה

זה נכון שככל הנראה הילדים שלכם עושים דברים נוספים חוץ מללמוד בחדר, אך פינת למידה בחדר היא דבר חשוב.
ארגנו להם שולחן וכיסא נוחים בכדי שיהיה להם קל לשבת שעות ארוכות במידה ויצטרכו. בנוסף, כדאי למקם לצד או מתחת השולחן יחידת מגירות לאיסוף כלי כתיבה ודפים ומעל השולחן לתלות מדפים לספרי הלימוד והקלסרים שלהם.
ככל שפינת הלימוד תהיה נוחה יותר, כך הם ירצו לבלות בה יותר (או לפחות כך אנו מקווים).