איזה כיף! מצאתם בית לגור בו רק ש… הוא לא בדיוק בית חלומותיכם מבחינת העיצוב שלו, לכן החלטתם לשפץ אותו ולעצב מחדש.
אז אחרי שעבודת ההריסה הסתיימה, מגיע החלק הכיפי של העיצוב! אז אמנם יש אנשים (כמוני למשל) שמתים על החלק הזה, פעמים רבות אנשים מוצאים את עצמם מבולבלים, מפחדים לעשות טעויות ולא יודעים מאיפה להתחיל את בחירת עיצוב הבית שלכם.
אספתי עבורכם טיפים שיעזרו לכם, יקלו עליכם ובעיקר – שיסדרו לכם את הראש לאיך לגשת לעיצוב בית חדש.

עיצוב הבית – קבלו השראה

הדבר הראשון ואולי הכי חשוב זה להבין איך אתם רוצים לעצב את הבית שלכם – מה יהיה בו, איך הוא יהיה מחולק, באיזה סגנון הוא יהיה, מה החומרים שישלטו בעיצוב שלו, מה הצבעים אותם תרצו לראות כל יום ועוד ועוד.
חשבו האם את רצים הרגשה חמימה או אולי "נקיה" יותר, אם אתם אוהבים סגנון מסוים, אם אתם רוצים פלטת צבעים שתשלוט בבית שלכם ועוד.
לכן, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לבקר פיזית בבתים של חברים ומשפחה ולראות מה את אוהבים שם ומה לא ובנוסף, לבקר וירטואלית בבתים של זרים ולראות בדיוק את אותו הדבר.
כך תוכלו לקבל השראה, לראות מה מתאים למה, איזה צבעים אתם אוהבים, מה ההרגשה שאתם רוצים לקבל בבית ועוד.
יש אתרים רבים כמו Pinterest, Apartment Therapy שאני אוהבת במיוחד או אינסטגרם שבכל אלו תוכלו למצוא טונות של השראה לפי מילות חיפוש או בשיטוט באתר.
תוכלו לכתוב את הרשמים שלכם, לשמור את הלינקים, צילומי מסך או תמונות שצילמתם ובעזרתם "לחבר" את בית החלומות שלכם.
צרו לכם תיקיה או לוח השראה עם כל הדברים שאהבתם. זה לא חייב להיות צבע ספציפי או ספה מסוימת אלא יותר מה שייתן את ההרגשה שתהיה בבית שלכם.
כל זה יעזור לכם להתפקס ולהתמקד במה שאתם אוהבים ולדעת את זה מראש.

קחו בחשבון את מה שכבר יש לכם, לא תמיד צריך לעצב את כל הבית מ-0

יכול להיות שאין לכם תקציב בשביל לרהט מחדש בית שלם או שאולי אתם אוהבים חלק מהרהיטים הקיימים שלכם ורוצים שימשיכו אתכם גם לעיצוב הבית הבא.
במידה ויש לכם רהיטים שתרצו לשלב בעיצוב, קחו אותם בחשבון ותבחרו פריטים וצבעים בהתאם למה שכבר יש לכם.
במידה ואתם אוהבים את הפריטים עצמם אבל לא בהכרח את הצבע או הבד שלהם, תמיד תוכלו לשדרג אותם – לצבוע או לרפד מחדש כך שהם יהיו בעצם כמו רהיט חדש לגמרי שמתאים לעיצוב החדש שלכם. לא תאמינו מה שקצת צבע יכול לעשות.

לפני עיצוב הבית – קחו את הזמן להכיר את הבית שלכם

נכון, לרוב בא לנו להיכנס לבית מעוצב מההתחלה ולא לחכות או לעשות את תהליך העיצוב תוך כדי המגורים בו. יחד עם זאת, יש הרבה יתרונות לגור קצת בבית החדש ולהכיר אותו – איך שהאור נופל על הקירות והרצפה, איפה מסנוור ולכן לא כדאי להעמיד את הספה שם, איפה תשבו ואיזה קיר תראו ואולי בו תרצו להדביק טפט משמח ועוד. את כל זה תלמדו אך ורק כשתגורו שם.
לכן, אם יש לכם את האופציה או הרצון, כדאי לבלות קצת זמן בבית, להבין אותו ואז להתחיל את תהליך העיצוב.

עשו את הדברים הבסיסיים כמו שצריך

ריצוף, מיקום של תאורה, שקעים ומתגים הם דברים חשובים שכדאי לעשות אותם כמו שצריך בפעם הראשונה בגלל ששינוי שלהם יכול להיות כאב ראש גדול ושפע של לכלוך. אתם ממש לא רוצים לעשות שפכטל ולצבוע מחדש חדר שלם רק בגלל שפתאום החלטתם שאתם רוצים תאורה על הקיר ולא תאורה שולחנית.
הדרך הטובה ביותר כדי לא להרגיש מוצפים או המומים זה לתכנן כל חדר בנפרד. חשבו על איך אתם רוצים שהריהוט בחדר יהיה ממוקם, איפה התאורה תהיה, איפה הטלוויזיה ואיפה תצטרכו שקעים. אתם יודעים הרי מהם הפריטים שיש לכם או שאתם מתכננים לקנות בכל חדר ולכן זה לא יהיה קשה להבין האם תצטרכו למשל חשמל ומתגים לתאורת קיר בצידי המיטה או שלא.

⌛ תחשבו על עיצוב על זמני

חלונות, ריצוף, מטבח וחדרי רחצה – כל אלו הם דברים שאנחנו לא מחליפים באופן תכוף ורק פעם בהרבה מאוד שנים. לכן, כל בחירה שאנחנו עושים היום בפריטים אלו תשפיע על ה 20-30 שנים הבאות שלנו איתם. זה לא כזה דרמטי ותמיד אפשר להחליף משהו אם אנחנו ממש לא אוהבים אותו, אבל רוב האנשים לא ירצו להיכנס להרפתקת החלפת ריצוף אחרי מספר שנים בודדות ולכן חשוב לבחור חכם.
אם אתם רוצים לבחור משהו שיעמוד בשינויי הזמן והטרנדים זו בחירה בעיצוב קלאסי ונקי, כזה שגם עוד 20 שנים יראה מתאים ויפה. קלאסי לא חייב להיות משעמם ולכן במידה ואתם בוחרים חדר רחצה עם אריחים לבנים למשל, תוכלו לצבוע את הקירות בצבע ולהוסיף אקססוריז כך שתכניסו בו חיים ותוכלו לשנות את הדברים הפשוטים כאשר תרצו.

💰 חשבו על מה אתם מוכנים להוציא הרבה ועל מה לא

לכל אחד מאיתנו יש את מערך השיקולים שלו בנוגע לכמה הוא מוכן להוציא על פריט מסוים. לכן, חשבו על מה אתם מוכנים להוציא הרבה כסף ועל מה לא, מה חשוב לכם ומה פחות, מה ייהרס מאוד מהר ומה יכול להישמר אצלכם לאורך זמן ועוד.
יש אנשים שיהיו מוכנים להוציא הרבה כסף על ספה מכיוון שאין להם ילדים או בעלי חיים ולכן הספה שלהם לא תיהרס מהר בעוד שמשפחה עם ילדים שיקפצו על הספה וישפכו עליה דברים לא ירצו להוציא הרבה כסף על ספה שתצטרך להתחלף כל כמה שנים.
רק אתם יודעים מה מתאים לאורך החיים שלכם ורק אתם יודעים על מה שווה לכם להוציא כסף ועל מה לא.

לסיכום, צריך לקחת הרבה דברים בחשבון, התהליך יכול להיות קצת מתסכל לחלקכם, בעיקר אם אתם כבר רוצים לראות את התוצאה הסופית, מבינה אתכם לגמרי. יחד עם זאת, אני מאמינה שכדאי לדחות במעט את הסיפוק המיידי, לקבל החלטות שקולות וליהנות מזה להרבה זמן