מחקרים רבים נעשו על השפעת הצבע על מצב הרוח שלנו והתחושות שלנו בתוך חדר בצבע מסוים. אם תשימו לב, לכל תחום ישנה התייחסות להשפעת הצבע על חיינו ומצב רוחנו כמו פנג שווי, רפואה אלטרנטיבית, פסיכולוגיה ועוד. גם בעלי החברות הגדולים והחזקים ביותר כיום וסביבות העבודה היקרות והמרוויחות ביותר אימצו את תחום השפעת הצבע ועיצבו את סביבות העבודה שלהם לפי הצבעים המתאימים לחזון ולמטרות החברה.
לכל צבע בסקאלת הצבעים יש את התכונות שלו ואת האופן שבו הוא משפיע על התפוקה, השמחה, העוררות והריכוז שלנו. יש צבעים שמרגיעים אותנו כמו הצבע הסגול על כל גווניו, ישנם צבעים מעוררים כמו אדום (אפילו נעשו מחקרים שהראו שהוא מעלה את הדופק לאחר כמה דקות של שהות בחדר הצבוע באדום) וצבעים כמו הצבע הצהוב שהוכח מחקרית כצבע מעורר מחשבות, מעודד דיאלוגים ויוצר סביבת עבודה פורה.
כל הדוגמאות האלה יכולות לעזור לנו בבחירת צבעים לבית שלנו. למשל, אם אנו רוצים לעודד סביבת לימודים פוריה ויצירתית לילדים שלנו נוכל להשתמש בצבע הצהוב באזור שולחן הכתיבה שלהם. לחדר שינה מרגיע ושלו נוכל לבחור לצבוע את אחד מהקירות (או אפילו את כולם) בצבע סגול. כמובן שנתחשב בצבעים אותם אנו אוהבים במיוחד אבל הבנתם את הרעיון נכון?

והעיקר לא לפחד, לא לפחד כלל..

עכשיו מגיע החלק שכולם חוששים ממנו – כן, אני אוהב צבע אבל לא ממש יודע איך להכניס אותו הביתה בלי שיצרום, יראה לא קשור או פשוט יהיה "יותר מדי"…
אספנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להכניס צבע הביתה ובצורה הנכונה ביותר:

  • צביעת קירות – צביעת קירות היא הדרך הקלה והזולה ויחד עם זאת המשמעותית ביותר להכניס צבע הביתה. לא חייבים לצבוע את כל הקירות וניתן להסתפק בקיר אחד שיהיה הקיר המשמעותי של החלל. בפח צבע ושעתיים עבודה הכנסתם לכם הביתה כתם צבע.
  • ריהוט צבעוני – גם הריהוט שלכם יכול להיות צבעוני. אתם יכולים לבחור את רוב הריהוט בצבעים רגועים ולתת את העניין בפריט אחד או שניים דומיננטיים. ספה אפורה עם ספריה ירוקה או כורסה ורודה למשל יעבדו מצוין יחד ואף רהיט לא ישתלט על החלל.
  • אקססוריז – אם לצבוע קיר זו התחייבות גדולה מדי עבורכם, תוכלו להכניס נגיעות של צבע באקססוריז. כריות, כדי פרחים, תמונות, הדפסים, עציצים, שולחנות צד ואפילו ספרים – כל אלו יכולים להכניס כתמי צבע הביתה בעלות מינימלית ואפקט מקסימלי והיתרון הענקי שתוכלו למצוא הכל בתקציב נמוך.
  • טפט – אם קשה לכם לעשות את מלאכת שילוב הצבעים, טפט הוא פתרון מצוין עבורכם. יש היום מגוון עצום של טפטים צבעוניים או מונוכרומטיים ואתם תוכלו לבחור מתוך ההיצע הענק את הטפט המושלם עבורכם ועבור החלל שלכם. מניסיון – כאשר בוחרים טפט מעניין ועוצמתי, שאר הפריטים בחדר יכולים להיות רגועים ובכך לא "גונבים את ההצגה" לטפט.
  • שטיח – גם אם כל הריהוט שלכם בגוונים ממש ניטרליים – שטיח אחד גדול וצבעוני יכניס מיד מכת צבע לחלל והבונוס – שטיח "אוסף" ומגדיר את החלל וגם תזכו לרגליים חמימות בחורף. (:
  • לא לפחד – הטיפ אולי הכי חשוב שאנחנו יכולים לתת לכם. אל תפחדו משילובי צבעים, אל תפחדו מצבעים חזקים או מצביעת קירות משמעותיים. זה הבית שלכם והוא צריך לשרת אתכם ולשקף את האני הפנימי שלכם.


אז קדימה, בלעו כדור אומץ וגשו לטמבוריה ולחנות העיצוב הקרובה לביתכם ורכשו את הצבעים והפריטים שתמיד חלמתם שיהיו לכם בבית.